Письмові та усні переклади у Білій Церкві,
Києві і по Україні

— письмовий переклад
— усний переклад
— мовні курси

Моб: +38 097 9299841;
E-mail: v.martseniuk76@gmail.com;
Skype: perevody-italiano-polski-ukrain.
Eusebius Sophronius Hieronymus

Заступник перекладачів

Єроним Стридонський – церковний письменник, аскет, створювач канонічного латинського тексту Біблії. Шанується як у православній, так і у католицькій традиції, як святий та один з учителів Церкви. Пам'ять у Католицькій церкві – 30 вересня, у Російській Православній церкві (зветься Єроним Блаженний) – 15 червня (за юліанським календарем), у Елладській православній церкві – 15 червня (за григоріанським календарем).

Святий був охрещений близько 360 року, вже у зрілому віці, хоч християнами вже були його батьки.

Єроним був людиною великого інтелекту. Він багато подорожував та, будучи молодою людиною, здійснив паломництво до Святої Землі. Пізніше він пішов на чотири роки до Халкидської пустелі, де став аскетом. Тут він вивчав єврейську мову та мав собі за супутників, за його власними словами, «лише скорпіонів та диких звірів». Як Франциск Ассизький, Антоній Великий та інші, хто сповідував суворий аскетизм у своєму повсякденному житті, він переживав яскраві сексуальні галюцинації та писав в одному з листів, як змушений був бити себе в груди, допоки ця лихоманка його не залишала.

У 386 році Єроним оселився у Віфлеємі. Слідом за ним туди попрямувала римська аристократка Паула (Фабіола), котру він навернув у християнство. Вона засновувала обителі та монастирі. Саме тут, протягом тривалих років, Єроним перекладав Старий та Новий Заповіти на латинську мову. Його версія – Вульгата – була одинадцять років потому проголошена Тридентським собором як офіційний латинський текст.

Пам'ять святого Єронима відзначається Католицькою церквою 30 вересня. Цей день було оголошено у 1991 році Міжнародною федерацією перекладачів Міжнародним днем перекладачів. Святий Єроним вважається покровителем усіх перекладачів.